Výcvikové středisko pro pastevecé psy/ sheepdog training centre


 

Vítám Vás na stránce věnované výcviku pasteveckých psů. Border kolie cvičím a chovám více než 10 let. V sezoně máme okolo 400 ovcí a bez psů si práci s nimi absolutně nedokážu ani představit. Mám složeno přez 30 různých zkoušek z výkonu pasteveckých psů - od nejnižších (ZVOP, HWT)  po nejvyšší (ZVOP 3, IHT 3) se 14 různými psy a aktivně závodím  v Čechách i zahraničí - trialy.

Za můj největší úspěch na trialovém poli považuji reprezentaci ČR na Continental sheep dog Championship  2011 in Sweden - best Czech dog and handler (s Treloss Redem).

3. místo Mistrovství ČR - s Anye Gulden Land

3. místo Mistrovství ČR (Sheepdog Championship of Czech republic) 2015 - s Black Jack Trust your heart

 

Protože jsem si prošel vším od úplných začátků, dokážu porozumět obavám a nesnázím majitelů pejsků a společně se budeme snažit vyřešit jakýkoli problém s výcvikem.

 

Nabízím zdarma 1-2 počáteční lekce pasení pro psy narozené v ch.st. Gulden Land  - jedná se o "nastartování" mladého psa a "zaučení obsluhy" (základní vysvětlení a objasnění práce se psem)...tato fáze je podle mne jedna z nejdůležitějších v celém výcviku, dělá se zde mnoho chyb a už velké množství pejsků bylo často až nevratně zkaženo od různých rádoby trenérů a odborníků..... chyby se velmi, velmi složitě a zdlouhavě napravují!!!

 

Ivan Linhart

Sekerkovy Loučky 2

51101 Turnov

Naše farma se nachází 80 km severně od Prahy směr Mladá Boleslav - Liberec....zhruba 45 minut jízdy autem z Prahy

 

"Nastartování" psů narozených v ch.st. Gulden Land zůstává!!!

 

Nově vystavený treninkový areál, různé typy oveček, moji psi T3 jako možní pomocníci při výcviku....Zájemci mne mohou kontaktovat na mailu info@agroturistika.org, nebo na tel 728784722