Chov Border kolií


ISDS - International Sheeep Dog Society

ISDS a FCI chov

Zaměřuji se na chov border kolií netradičních barev jako je blue merle, red merle,  hnědobílá (všechny barvy s pálením – tan). Samozřejmě ve vrhu jsou téměř vždy i štěňátka černobílá a tricolour. Zvláštní důraz ovšem kladu na pracovní upotřebitelnost  psů. Chuť pro práci se zvířaty (ovce, krávy, kozy) je na prvním místě.


Cílem mého chovu je border kolie se silnou chutí do práce s příjemnou povahou bez zdravotních potíží. Moji psi denně pracují na naší farmě se stádem 200 ovcí - matek, popř. kozami. Štěňata narozená v chovatelské stanici Gulden land se ovšem hodí i ke všem ostatním kynologickým aktivitám (agility, obedience, flyball, služební výcvik, záchranářský výcvik…). Většina štěňátek z mého chovu však trénuje agility. V první řadě jsou to ale výborní přátelé.

Štěňátka z mého chovu jsou nejen v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Německu, Rakousku,Belgii, Francii,  Holandsku, Itálii, Maďarsku, Ukrajině a Dánsku.


Štěňata jsou vychovávána v rodinném prostředí, očkována, odčervena a vybavena všemi potřebnými dokumenty pro svůj budoucí život. Chovatelský servis je samozřejmostí.


vrh "H" Gulden Land (Anye Gulden Land x Treloss Red)

      Flagen.jpg

 

I am focused on breeding unusual coloured border collies - as blue merle, red merle and brown-white / tan. Of course there are allways some black&white and tricolor puppies in every litter. I do however emphasis especially the working use of our dogs. On the first place they should fancy the shep-work or cow-work.

The target of my breeding is a border collie with a great urge for work, with a pleasant character and of a good health condition without any complaints. The pups have superior working bloodlines on both sides. Our dogs do work daily with a flock of 200  sheep and their lambs and they become skillful herders. Our puppies are indeed suitable for other activities (agility, obedience, flyball, duty training, rescue training…). These dogs are very intelligent, hard working and easy to train. But primarily they are great friends and companions.

Gulden Land puppies are in Czech republic, Slowak republic,Poland, Germany, France,  Austria, Holland, Belgium, Hungary, Italy, Ukraina and Denmark.

The puppies are brought up in a family setting, they are vaccinated, dewormed, vet checked. And all the documents needed for their future life are included. Breedeng service is garanted.       

     

P1010010_1_2_1.JPG Dax_Gulden_Land_5t_1_2.JPG     
     Corie Gulden Land                                                                         Dax Gulden Land

 Fido_Gulden_Land_7t_1.jpg
Fido Gulden Land

Gaston_Gip_G.ulden_Land_1.jpg
Gaston a Gip Gulden Land

 

Uvažujete-li o koupi štěňátka od nás, vše si pořádně rozmyslete a budete-li mít nějaké dotazy zavolejte, nebo se přijeďte podívat. Těšíme se na Vás.

 

Ivan Linhart